Moja przygoda z książkami i wyzwaniem czytelniczym...

KSIĄŻKOWE PREMIERY LUTEGO - CZĘŚĆ II

sobota, 31 stycznia 2015 ,


Zgodnie z obietnicą, zamieszczam dziś drugą część mojego podsumowania premier książkowych lutego. Oczywiście  zestawienie jest całkowicie subiektywne. Wybrałam książki, które uważam za interesujące, jednak mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dzisiaj przedstawię listę pozycji, które wchodzą w lutym do księgarni jako wznowienia.

Jeśli jesteście zainteresowani pierwszą częścią mojego podsumowania nowości (zawiera zestawienie książek, które po raz pierwszy pojawiają się w Polsce), to możecie je znaleźć TUTAJ. A poniżej znajdziecie dokładne daty premiery poszczególnych powieści oraz ich krótkie opisy. Czy któraś z nich Was zainteresowała?
MICHAEL DOBBS "HOUSE OF CARDS" 

Data premiery: 04.02.2015 r.
Wydawnictwo: Znak
Opowieść-fenomen, która zachwyciła miliony widzów i czytelników na całym świecie.Michael Dobbs wie o czym pisze. Sam wiele lat był politykiem, który z bliska obserwował, jak działają mechanizmy władzy. Swoje doświadczenia przekuł w fascynującą opowieść o korupcji, manipulacji i ambicji, która każe człowiekowi iść po trupach do celu. Jak daleko można się posunąć, by osiągnąć upragniony cel?
Źródło opisu i okładkiGRAHAM MASTERTON "TENGU"

Data premiery: 10.02.2015 r.
Wydawnictwo: RebisOpowieść o demonicznej zemście nuklearnej – Japończycy ciągle pamiętają o atomowej zagładzie sprzed ponad półwiecza. W potwornie zniekształconym ciele Kappy kryje się straszliwa śmiercionośna moc, która sprawia, że na Kalifornię spadają najokrutniejsze japońskie demony. Będzie to pierwszy krok w kierunku całkowitego zniszczenia Ameryki.
Źródło opisu i okładki 
ALICE MUNRO "KOCHA, LUBI, SZANUJE"

Data premiery: 18.02.2015 r.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Miłość jest przeznaczeniem, ale nie wytycza drogi na całe życie. Bywa, że pojawia się tam, gdzie jej nie oczekiwano, zmienia lub porzuca obiekt uczuć, niesie ze sobą namiętność bądź nudę przyzwyczajenia, nieraz utrzymuje się na niej „leciutki nalot nienawiści”. Autorka  wypełnia przestrzeń między „kocha” a „szanuje” wielością odcieni uczuć i relacji.
Źródło opisu i okładkiPHILIP ROTH "AMERYKAŃSKA SIELANKA"

Data premiery: 18.02.2015 r.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Bohaterem „Amerykańskiej sielanki” jest Szwed Levov, uwielbiany sportowiec w szkole średniej w Newark, który dorasta w czasach powojennej prosperity. Żeni się z miss stanu New Jersey, dziedziczy po ojcu fabrykę rękawiczek i przeprowadza się do kamiennego domu w sielskiej osadzie Old Rimrock. I nagle, pewnego dnia w 1968 roku, opuszcza go piękny amerykański sen o szczęściu.
Źródło opisu i okładkiDaty premier poszczególnych książek pochodzą ze strony datapremiery.pl.

Może Ci się również spodobać

0 komentarze