Moja przygoda z książkami i wyzwaniem czytelniczym...

03. KSIĄŻKA ULUBIONEGO AUTORA, KTÓREJ JESZCZE NIE CZYTAŁEŚ

czwartek, 22 stycznia 2015 ,


Dziś chciałam Wam przedstawić zestawienie książek dotyczące kolejnego punktu z mojego wyzwania czytelniczego. Dotyczy on książki Waszego ulubionego autora, której nie zdążyliście jeszcze przeczytać. Ten punkt wyzwania jest bardzo subiektywny, więc wybrałam autorów, których bardzo lubię oraz te ich ich książki, których jeszcze nie zdążyłam przeczytać. Nawet jeśli żadna z nich nie pasuje do Waszego wyzwania, to może dopasujecie coś do jakiegoś innego punktu.


Poniżej znajdziecie także krótki opis każdej z książek oraz informację, do którego innego punktu wyzwania dana książka mogłaby pasować. Niektóre z nich są subiektywne, więc nie każda osoba musi się z nimi zgadzać. Przedstawiam tylko moje własne odczucia. Mam jednak nadzieję, że znajdziecie pozycję, która Was zainteresuje. Zapraszam też do zapoznania się z moimi zestawieniami do innych punktów wyzwania, do których linki znajdziecie tutaj.


 
"Przysięga królowej. Historia Izabeli Kastylijskiej"
Historia niepozornej Izabeli, która w wieku siedemnastu lat niespodziewanie została dziedziczką tronu Kastylii. Musiała ona szybko poznać zasady walki o tron i nauczyć się ich przestrzegać. Niesamowita opowieść o Izabeli Kastylijskiej, która doprowadziła do zjednoczenia Hiszpanii.
Książkę możesz również przeczytać w ramach: 12.  Książka ze znaną historyczną postacią."Pan Mercedes" Stephen King
W pewnym przygnębiającym mieście setki bezrobotnych stoi w klejce przed targami pracy. Jednak niespodziewanie kierowca skradzionego Mercedesa dwukrotnie wjeżdża w tłum bezbronnych ludzi. Zabójcy udaje się uciec, a kilka miesięcy później grozi kolejnymi, jeszcze groźniejszymi atakami.
Książkę możesz również przeczytać w ramach: 41.  Książka otrzymana w prezencie lub pożyczona od kogoś.


 

"Trafny wybór" J. K. Rowling
Niespodziewana śmierć Barry'ego pogrąża miasteczko Pagford w zupełnym chaosie. Na jaw wychodzą skrywane przez mieszkańców tajemnice. Wybuchają konflikty między nimi, które sprawiają, że to małe miasteczko już nigdy nie będzie takie samo.
Książkę możesz również przeczytać w ramach: 04.  Książka, którą wszyscy się zachwycają, a Ty jeszcze jej nie przeczytałeś.


 
"Ukryte skarby" Nora Roberts
Dora Conroy poświęciła swoje życie kupowaniu i sprzedawaniu antyków. Jed Skimmerhorn, dziedzic arystokratycznej rodziny, porzucił swój dom, aby zacząć pracować w policji. Edmund Finley jest bogatym i zepsutym kolekcjonerem dzieł sztuki. Gdy zaadresowana do niego paczka trafia do innych rąk, rozpoczyna się niebezpieczny pościg, w który zostaną wplątani Dora i Jed.
Książkę możesz również przeczytać w ramach: 13.  Książka, którą wybrałeś ze względu na ładną okładkę.

 

"Morderstwo odbędzie się" Agatha Christie
Mieszkańcy Chipping Cleghorn przeczytali w gazecie "Morderstwo odbędzie się...". Nie wiedzieli, czy to żart, zabawa, czy prawdziwe słowa mordercy. Stawiają się jednak w domu Letycji, gdzie słyszą strzał. Na szczęście będąca w pobliżu panna Marple spróbuje zdemaskować przestępcę.
Książkę możesz również przeczytać w ramach: 14.  Książka ze zbrodnią w tle.


 

"Sześć lat później" Harlan Coben
Sześć lat temu Jake Fisher patrzył jak jego ukochana Natalie wychodzi za mąż za innego mężczyznę - Todda. Zgodnie z daną obietnicą przez cały ten okres nie kontaktował się z nimi, ale jego uczucie nie wygasło. Kiedy po sześciu latach Jake znajduje nekrolog Todda w gazecie, postanawia ponownie zobaczyć ukochaną.
Książkę możesz również przeczytać w ramach: 19.  Książka polecona przez znajomego.

 

"Już czas" Jodi Picoult
Alice zaginęła dziesięć lat temu w tajemniczych okolicznościach. Jej córka, Jenny Metclaf, nawet po tym czasie nie może o niej przestać myśleć. Nadal ma nadzieję, że ją odnajdzie. Niespodziewanie zyskuje dwóch sprzymierzeńców: Serenity Jones, jasnowidzkę oraz Virgila Stanhope, prywatnego detektywa, który kiedyś badał sprawę Alice.
Książkę możesz również przeczytać w ramach: 51.  Książka, którą mógłbyś dać w prezencie Twoim rodzicom.

 

"Para w ruch" Terry Pratchett
Kolejna powieść z cyklu Świat Dysku. Niespodziewanie w Ankh-Morpork pojawia się nowy wynalazek. Jest to wielka i hałaśliwa machina, która wykorzystuje potęgę czterech żywiołów: ziemi, powietrza, ognia oraz wody.
Książkę możesz również przeczytać w ramach: 11.  Książka będąca częścią dłuższego cyklu. 
"Kłamstwo doskonałe" James Patterson, Michael Ledwidge
Nina Bloom, nowojorska prawniczka i matka szesnastoletniej Emmy od lat żyje w kłamstwie. Siedemnaście lat temu nazywała się Jeanine Fourier i była żoną Petera, oficera policji. Okazało się jednak, że tak naprawdę nie zna swojego męża, a upozorowanie własnej śmierci staje się jedynym ratunkiem.
Książkę możesz również przeczytać w ramach: 36.  Książka z akcją w miejscu, które chcesz odwiedzić.Opisy książek przedstawionych powyżej tworzone są w oparciu o informacje z portalu lubimyczytać.pl.

Może Ci się również spodobać

0 komentarze