Moja przygoda z książkami i wyzwaniem czytelniczym...

KSIĄŻKOWE PREMIERY MARCA - CZĘŚĆ II

wtorek, 3 marca 2015 ,


Dziś zapraszam Was na drugą część mojego podsumowania najciekawszych książkowych premier marca. Znajdziecie w nim książki zagranicznych autorów, które po raz pierwszy pojawią się w tym miesiącu w księgarniach. Ja w szczególności czekam na "Futu.re" Dmitra Glukhovsky'ego, a Wy?

Jeśli jeszcze nie czytaliście, to zapraszam na wczorajsze zestawienie najciekawszych premier marca napisanych przez polskich autorów.

Czy któraś z książek Was zainteresowała?


"Dziewczyna, która kochała kamelie. Życie i legenda Marie Duplessis"

Marie w dzieciństwie przymierała głodem, a jako dorastająca dziewczyna przemierzała ulice Paryża w zdartych trzewikach, marząc, że pewnego dnia pokaże wszystkim, na co ją stać. [...] W dniu swoich szesnastych urodzin była już jedną z najbogatszych i najsłynniejszych kurtyzan w Europie. Cały Paryż leżał u jej stóp. Rozkochiwała w sobie arystokratów i artystów, takich jak Franciszek Liszt i Aleksander Dumas syn, który unieśmiertelnił jej tragiczną historię w „Damie kameliowej”.
Data premiery: 2 marca 2015"Tully"

Późne lata siedemdziesiąte na amerykańskiej prowincji. Tully Makker jest twardą nastolatką, której życie solidnie dało w kość. Przeżyła porzucenie przez ojca, molestowanie seksualne i przemoc ze strony najbliższych, wreszcie zdradę najbliższej przyjaciółki. Te bolesne zdarzenia pozostawiły blizny na jej nadgarstkach i te głębsze, w sercu. Kiedy z biegiem lat Tully ze zbuntowanej nastolatki zamienia się w stateczną kobietę, wydaje jej się, że wreszcie odzyskała kontrolę nad swoim losem. Nic bardziej mylnego…
Data premiery: 4 marca 2015
"Futu.re"

Co bym robił przez życie wieczne?
Już za naszego życia zostaną dokonane odkrycia, które pozwolą ludziom pozostać wiecznie młodym. Nie będzie już śmierci. Nasze dzieci nigdy nie umrą.
Witaj w przyszłości. W świecie zamieszkałym przez wiecznie młodych, doskonale zdrowych, szczęśliwych ludzi.
Data premiery: 4 marca 2015"Will Grayson, Will Grayson"

Pewnego zimnego wieczoru w Chicago przecinają się ścieżki dwóch Willów Graysonów. Nazywają się tak samo, ale do tej chwili żyli w zupełnie różnych światach. Teraz ich życie rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku. Po drodze jest miejsce na przyjaźń i miłość, muzykę i futbol, a emocjonalna plątanina znajduje kulminację w najbardziej szalonym i spektakularnym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen.
Data premiery: 4 marca 2015
"Linia krwi" James Rollins

Czy można żyć wiecznie? Marzenie o nieśmiertelności towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Istnieje grupa ludzi, która postanowiła przekuć je w rzeczywistość. Potrzebny jest im jednak święty skarb, Bachal Isu, kostur należący do Jezusa, przedmiot obdarzony przerażającą mocą. Komandor Gray Pierce musi stawić czoła wydarzeniom, które dzieli 1000 lat, a które stanowią kolejne ogniwa spisku mającego na celu zmianę losów ludzkości.
Data premiery: 2 marca 2015
"Pęknięte oblicze"

Tony bardzo się martwi. Jego żona Anna nie radzi sobie z opieką nad ich nowo narodzonym synkiem. [...] W jednej chwili płacze, w następnej wręcz tryska optymizmem. To pewnie normalne po urodzeniu dziecka, dochodzi do wniosku Tony, po prostu Anna musi się przyzwyczaić. A on miał przecież ostatnio tyle pracy. Ale wszystko powinno się jakoś ułożyć. Tyle że Anna i Jack znikają bez wieści. A Tony czuje, że coś jest naprawdę nie w porządku…
Data premiery: 5 marca 2015
"Ostatni taniec"

Zbliża się koniec dwudziestego wieku i Esme Reddaway postanawia wreszcie odkryć prawdę. Aby to uczynić musi cofnąć się do wydarzeń, które miały miejsce podczas pierwszej wojny światowej, kiedy Devlin Reddaway zakochał się bez pamięci w jej starszej siostrze Camilli i obiecał, że odbuduje dla wybranki swoje rodzinne Rosindell.Tymczasem wojna zmienia wszystko. Po powrocie do Anglii Devlin dowiaduje się o zaręczynach Camilli z innym mężczyzną. Wiedziony gniewem i żądzą zemsty poślubia – od dawna skrycie w nim zakochaną - Esme.
Data premiery: 12 marca 2015
"Test Marshmallow. O pożytkach płynących z samokontroli" Mischel Walter

Legendarny test Waltera Mischela, określany mianem testu cukierkowego, dowiódł, że zdolność do odraczania gratyfikacji jest warunkiem udanego, satysfakcjonującego życia: samokontrola nie tylko wiąże się z wyższymi wynikami w testach wiedzy i kompetencji szkolnych, lepszym funkcjonowaniem społecznym i poznawczym oraz większym poczuciem własnej wartości, ale także pomaga nam w radzeniu sobie ze stresem, osiąganiu celów i przezwyciężaniu bolesnych emocji. Czy siła woli jest wrodzona, czy też można się jej nauczyć?
Data premiery: 16 marca 2015"Talon"

Przed wiekami członkowie zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Młodziutka Ember Hill, po wcieleniu się w ludzką postać, zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii. To dla niej okazja, by zakosztować życia zwykłej nastolatki, nacieszyć się wolnością przed powrotem do Talonu, gdzie czekają na nią wyłącznie obowiązki
Data premiery: 18 marca 2015

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie informacji z portali Data Premiery oraz Lubimy Czytać (stamtąd pochodzą również opisy i okładki).

Może Ci się również spodobać

9 komentarze

 1. Jakoś nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tully mnie bardzo zainteresowało. Lubię takie tematy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic nie kojarzę oprócz książki Johna Greena, na którą czekam niecierpliwie. "Test Marshmallow" brzmi ciekawie, ale z opisu to raczej książka nie dla mnie. Przynajmniej nie na teraz
  Zapraszam do siebie,
  http://to-read-or-not-to-read.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Futu.re .. hm - jestem dopiero na początku swojej przygody z tą książką, ale wydaje się interesująca... Zobaczymy jak będzie dalej.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Pęknięte oblicze" do mnie przemawia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Futu.re leży w domu i czeka na przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Test Marshmallow" wydaje się ciekawy, z samej nazwy, bo wnętrze jest o wiele bardziej poważne, gdy tak patrzę na opis :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. http://www.pangrodzki.pl - blog artysty, pisarza

  Zobacz moją nową książkę science-fiction i muzykę elektroniczną oraz obrazy olejne na płótnie.

  OdpowiedzUsuń