Moja przygoda z książkami i wyzwaniem czytelniczym...

KSIĄŻKI ZEKRENIZOWANE W 2014 ROKU - CZĘŚĆ II

niedziela, 18 stycznia 2015 ,


Dziś chciałabym przedstawić Wam dalszy ciąg listy książek, których ekranizacje pojawiły się w polskich kinach w 2014 roku. W części drugiej znajdziecie filmy, z których większość zostało wielkimi hitami. Zachęcam również do zapoznania się z częścią pierwszą zestawienia. Zawarte zostały w niej głównie książki z serii Young Adult, czyli z młodymi ludźmi, którzy wkraczając w dorosłość muszą zmagać się z różnymi problemami.
Jeśli bierzecie udział w moim wyzwaniu czytelniczym, to każdą z nich możecie przeczytać w ramach punktu 02. Książka, którą przeczytasz po obejrzeniu filmu (jeśli oczywiście dany film już oglądaliście, a jeżeli nie, to zawsze możecie to nadrobić).

Poniżej znajdziecie kilka słów o każdej książce oraz jej ekranizacji.Książka: "Hobbit, czyli tam i z powrotem", J.R.R. Tolkien
Film: "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii", reż. Peter Jackson
Bilbo wraz z Krasnoludami dotarł do Samotnej Góry. Obudzili oni jednak smoka, który zaatakował pobliskie miasteczko Dale. Muszą oni nie tylko pokonać smoka, ale również połączyć siły z innymi mieszkańcami Śródziemia i stawić czoło zbliżającej się armii okrów.
W filmie w głównych rolach występują Martin Freeman (serial "Sherlock") oraz Ian McKellen (seria "X-man"). W pozostałych rolach możemy zobaczyć Richarda Armitage'a, Luke'a Evansa, Orlando Blooma i Evangeline Lilly.Książka: "Złodziejka książek", Markus Zusak
Film: "Złodziejka książek", reż. Brian Percival
Liesel Meminger pierwszą książkę ukradła na pogrzebie swojego młodszego brata. Później przychodzi czas na kolejne, między innymi te, które naziści palą na stosie. Życie dziewczynki zmienia się jednak kiedy jej rodzina udziela schronienia Żydowi.
W filmie w głównej roli występuje Sophie Nelisse ("Pan Lazhar"). W pozostałych rolach możemy zobaczyć Geoffrey'a Rusha i Emily Watson.

Książka: "Obrońcy skarbów", Bret Witter, Robert M. Edsel
Film: "Obrońcy skarbów", reż. George Clooney
W czasie II Wojny Światowej grupa pasjonatów sztuki zostaje wcielona do Sekcji Zabytków, Dzieł Sztuki i Archiwów. Mają oni za zadanie uratować przed kradzieżą i zniszczeniem cenne zabytki kultury w Europie, które w wyniku działań wojennych mogą zniknąć na zawsze.
W filmie w głównych rolach występują George Clooney ("Ocean's Eleven: Ryzykowna gra") i Matt Damon ("Infiltracja"). W pozostałych rolach możemy zobaczyć Billa Murray'a, Cate Blanchett i Johna Goodmana.Książka: "Rogi", Joe Hill
Film: "Rogi, reż. Keith Bunin
Ignatius budzi się po mocno zakrapianej nocy. Nic nie pamięta jednak zdaje sobie sprawę, że popełnił jakieś głupstwa. Przeglądając się w lustrze dostrzega, że wyrosły mu rogi. Zauważa również, że wszyscy ludzie zdradzają mu swoje myśli.
W filmie w głównej roli występuje  Daniel Radcliffe (seria "Harry Potter").Książka: "Zaginiona dziewczyna", Gillian Flynn
Film: "Zaginiona dziewczyna", reż. David Fincher
Nick i Amy Dunne mają właśnie świętować piątą rocznicę ślubu. Jednak rankiem Amy znika bez śladu. Podejrzenia padają na męża, a coraz więcej poszlak sugeruje, że to właśnie on stoi za zaginięciem żony. Wraz z siostrą Margo próbuje on jednak dowieść swojej niewinności.
W filmie w głównych rolach występują Ben Affleck ("Operacja Argo") oraz Rosmund Pike ("Gniew tytanów"). W pozostałych rolach możemy zobaczyć Neila Patricka Harrisa i Taylera Perry'ego.


Książka: "Dla ciebie wszystko", Nicholas Sparks
Film: "Dla ciebie wszystko", reż. Michael Hoffman
Dawsona Cole'a oraz Amandę Collier, choć pochodzą z zupełnie innych światów, byli kiedyś w sobie zakochani. Los jednak sprawił, że ich drogi rozeszły się i każde z nich ruszyło dalej ze swoim życiem. Po wielu latach spotkali się oni na pogrzebie starego przyjaciela, a łączące ich kiedyś uczucie powróciło.
W filmie w głównych rolach występują Michelle Monaghan ("Kod nieśmiertelności") oraz James Marsden (seria "X-man").


Książka: "Wilk z Wall Street", Jordan Belfort
Film: "Wilk z Wall Street", reż. Martin Scorsese
Jordan Belfort osiągnął niesamowity sukces na rynku finansowym. Zarabiał miliony, często prowadząc działalność na granicy prawa (lub nawet je łamiąc). Prowadził imprezowe życie przepełnione narkotykami i seksem. W końcu zaczyna się nim interesować FBI.
W filmie w głównej roli występuje Leonardo DiCaprio ("Incepcja"). W pozostałych rolach możemy zobaczyć Jonaha Hilla, Margot Robbie i Mattchew McConaughey'a.Książka: "Na skraju jutra", Hiroshi Sakurazaka
Film: "Na skraju jutra", reż. Dough Liman
Ludzie prowadzą wojnę z Obcymi. Cage (w książce Keiji Kiriya) jest jednym z żołnierzy, którzy giną w swojej pierwszej bitwie. Niespodziewanie jednak budzi się ponownie tego samego ranka, aby ponownie i ponownie stanąć do walki. Po pewnym czasie spotyka swojego sprzymierzeńca.
W filmie w głównych rolach występują Tom Cruise (seria "Mission: Impossible") oraz Emily Blunt ("Diabeł ubiera się u Prady").


Książka: "Podróż na sto stóp", Richard C. Morais
Film: "Podróż na sto stóp", reż. Steven Knight
Rodzina Hindusów przeprowadza się do Francji, gdzie w małej wsi otwierają rodzinną indyjską restaurację. Niespodziewanie odnosi ona sukces, co nie podoba się właścicielce wykwintnej restauracji znajdującej się w pobliżu.
W filmie w głównych rolach występują  Helen Mirren ("Królowa") oraz Manish Dayal. Opisy książek przedstawionych powyżej tworzone są w oparciu o informacje z portalu lubimyczytać.pl.

Może Ci się również spodobać

0 komentarze