Moja przygoda z książkami i wyzwaniem czytelniczym...

KSIAŻKI ZEKRANIZOWANE W 2014 ROKU - CZĘŚĆ I

poniedziałek, 12 stycznia 2015 ,


Tak jak Wam już dziś pisałam, moją drugą wielką pasją są filmy. Na bieżąco śledzę książki, których ekranizacje można znaleźć w kinach. Dlatego też przygotowałam dla Was listę książek, których ekranizacje trafiły do polskich kin w 2014 roku. Ponieważ było ich bardzo dużo, podzieliłam je na trzy części, a dziś przedstawiam Wam pierwszą z nich. W najbliższych dniach możecie się spodziewać pozostałych dwóch.Część pierwsza zawiera książki z serii Young Adut, które opowiadają o życiu i problemach dorastających młodych ludzi. Każde z nich spotyka na swojej drodze inne przeciwności, z którymi, dzięki swojej wytrwałości, muszą sobie jakoś poradzić.

Jeśli bierzecie udział w moim wyzwaniu czytelniczym, to każdą z nich możecie przeczytać w ramach punktu 02. Książka, którą przeczytasz po obejrzeniu filmu (jeśli oczywiście dany film już oglądaliście, a jeżeli nie, to zawsze możecie to nadrobić) lub punktu 06. Książka z serii Young Adult.

Poniżej znajdziecie kilka słów o każdej książce oraz jej ekranizacji.
Książka: "Love, Rosie", Cecelia Ahern (wcześniejsze wydanie książki nosi tytuł "Na końcu tęczy")
Film:"Love, Rosie", reż. Christian Ditter
Rosie i Alex przyjaźnią się od dzieciństwa. Kiedy Alex wyjeżdża z rodzicami do Ameryki, a Rosi musi stawić czoło problemom w domu w Dublinie, ich znajomość zostaje wystawiona na próbę.
W filmie w głównych rolach występują Lily Collins ("Dary Anioła: Miasto Kości") oraz Sam Claflin ("Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia").


Książka: "Więzień Labiryntu", James Dashner
Film: "Więzień Labiryntu", reż. Wes Ball
Tomas, kiedy trafia do centrum tajemniczego i przerażającego labiryntu, pamięta jedynie swoje imię. W Strefie spotyka jednak grupę innych dzieciaków, którzy również nie wiedzą, jak i dlaczego się tu znaleźli. Aby wydostać się na zewnątrz muszą zmierzyć się z budzącymi lęk Strażnikami.
W filmie w głównych rolach występują Dylan O'Brien (serial "Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak") oraz Thomas Brodie-Sangster ("To właśnie miłość", serial "Gra o tron").


  Książka: "Dawca", Lois Lowry [MOJA RECENZJA]
Film: "Dawca pamięci", reż. Phillip Noyce
Jonasz żyje w idealnie zorganizowanej, pozbawionej uczuć i możliwości wyborów społeczności. Na ceremonii dwunastolatków, kiedy to poznają oni przydzielone im role życiowe, Jonasz dowiaduje się, że ma podjąć szkolenia u Dawcy Pamięci.
W filmie w głównych rolach występują Brenton Thwaites ("Czarownica") oraz Jeff Bridges ("Prawdziwe męstwo", "TRON"). W pozostałych rolach możemy zobaczyć Meryl Streep, Katie Holmes i Alexandra Skarsgarda.Książka: "Zostań, jeśli kochasz", Gayle Forman
Film: "Zostań, jeśli kochasz", reż. R.J. Cutler
Mia Hall jest zwykłą nastolatką, która w wyniku wypadku zostaje zawieszona pomiędzy życiem i śmiercią. Musi podjąć decyzję, czy chce walczyć o dalsze życie, czy poddać się i umrzeć.
W filmie w głównych rolach występują Chloe Grace Moretz ("Kick-Ass") oraz Jamie Blackley ("Królewna Śnieżka i Łowca")Książka: "Kamienie na szaniec", Aleksander Kamiński
Film: "Kamienie na szaniec", reż. Robert Gliński
Opowieść o trzech młodzieńcach, którzy dorastają w okrutnych realiach II Wojny Światowej. Wychowani przez swoje rodziny na patriotów, nie mają wątpliwości, że w tak trudnej sytuacji należy walczyć o wolność Ojczyzny. Nawet, jeśli muszą za to ponieść najwyższą cenę.
W filmie w głównych rolach występują Marcel Sabat ("Facet (nie)potrzebny od zaraz") Tomasz Ziętek ("Carte Blanche") oraz Kamil Szeptycki. W pozostałych rolach możemy zobaczyć Andrzeja Chyrę, Krzysztofa Globisza, Danutę Stenkę i Artura Żmijewskiego.

Książka: "Niezgodna", Veronica Roth
Film: "Niezgodna", reż. Neil Burger
Nastoletnia Tris żyje w społeczeństwie składającym się z pięciu frakcji, z których każda kształci inną cechę: Prawość, Altruizm, Nieustraszoność, Serdeczność i Erudycja. Tris w wyniku testu zostaje przydzielona do więcej niż jednej frakcji i musi dokonać wyboru, który zaważy na jej przyszłym życiu.
W filmie w głównych rolach występują Shailene Woodley ("Spadkobiercy") oraz Theo James ("Underworld: Przebudzenie"). W pozostałych rolach możemy zobaczyć Kate Winslet i Tony'ego Goldwyna.

Książka: "Kosogłos", Suzanne Collins
Film: "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1", reż. Francis Lawrence
Po wyrwaniu się z areny 75. Igrzysk Katniss trafia do legendarnego Dystryktu Trzynastego, który planuje odwet na Kapitolu. Pomimo pewnych wątpliwości zgadza się ona zostać tytułowym Kosogłosem - symbolem oporu przeciwko tyranii.
W filmie w głównych rolach występują Jennifer Lawrence ("Poradnik pozytywnego myślenia"), Josh Hutcherson ("Most do Terabithii") oraz Liam Hemsworth ("Paranoja"). W pozostałych rolach możemy zobaczyć Woody'ego Harrelsona, Donalda Sutherlanda, Philipa Seymour Hoffmana, Julianne Moore i Elizabeth Banks.


Książka: "Miłość bez końca", Scott Spencer
Film: "Miłość bez końca", reż. Shana Feste
Książka opowiada o budzącej się miłości pomiędzy dwójką nastolatków: pochodzącej z zamożnej rodziny Jane oraz ubogiego Davida. Ich związkowi sprzeciwia się jednak ojciec dziewczyny.
W filmie w głównych rolach występują Alex Pettyfer ("Jestem numerem cztery") oraz Gabriella Wilde ("Carrie")
Książka: "Gwiazd naszych wina", John Green
Film: "Gwiazd naszych wina", reż. Josh Boone
Hazel choruje na raka i za namową rodziców uczestniczy w spotkaniach grupy wsparcia. Niespodziewanie spotyka tam Augustusa, który całkowicie zmienia jej życie.
W filmie w głównych rolach występują Shailene Woodley ("Spadkobiercy", "Niezgodna") oraz Ansel Elgort ("Niezgodna"). W pozostałych rolach możemy zobaczyć Willema Dafoe i Laurę Dern.
Opisy książek przedstawionych powyżej tworzone są w oparciu o informacje z portalu Lubimy Czytać.

Może Ci się również spodobać

0 komentarze