Moja przygoda z książkami i wyzwaniem czytelniczym...

KSIĄŻKOWE PREMIERY LUTEGO - CZĘŚĆ I

piątek, 30 stycznia 2015 ,


W związku ze zbliżającym się początkiem lutego, chciałabym przedstawić Wam pierwszą część mojej subiektywnej listy najciekawszych premier książkowych. Starałam się wybrać książki z różnych gatunków, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzisiejsza lista obejmuje tylko książki, które pojawiają się w polskich księgarniach pierwszy raz.

Ponieważ w lutym znalazłam wiele ciekawych nowości, postanowiłam podzielić wpis na dwie części. Dziś przedstawię Wam dłuższą listę powieści, które na rynku pojawiają się po raz pierwszy, natomiast jutro pojawi się krótsze zestawienie książek, których premiera jest równocześnie wznowieniem. Poniżej znajdziecie datę wejścia do księgarni oraz krótki opis każdej z książek.

Czy jest jakaś książka na którą Wy szczególnie czekacie?


 
 PAUL GLASER "TAŃCZĄC Z WROGIEM"

Data premiery: 03.02.2015 r.
Wydawnictwo: Rebis
Rosie uczyła tańca w całej zachodniej Europie. Gdy do władzy doszli naziści, przeszła przez kilka obozów koncentracyjnych, ale energia, niewiarygodna zaradność i żywiołowy urok pozwoliły jej przetrwać - lekcje tańca udzielane esesmanom stały się przepustką do życia.
PETER PEZZELLI "PIERWSZA LEKCJA TAŃCA"

Data premiery: 04.02.2015 r.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Mistrz obyczajowej, pachnącej bazylią i pomidorami opowieści powraca w wielkim stylu. Bohaterem jego najnowszej powieści jest Fabio Terranova, mieszkający we Włoszech, młody, dobrze zapowiadający się tancerz, który marzy o karierze na Broadwayu. Nie jest mu jednak dane podbić serca amerykańskiej publiczności. W wypadku samochodowym giną jego przyjaciel Enzo oraz partnerka taneczna, Caterina.


RON RASH "SERENA"

Data premiery: 04.02.2015 r.
Wydawnictwo: Świat Książki
Jest rok 1929, świeżo poślubieni George i Serena Pembertonowie przyjeżdżają z Bostonu w góry Karoliny Północnej, gdzie zamierzają stworzyć imperium drzewne. Choć George żył tam wcześniej i zdążył nawet spłodzić nieślubne dziecko, Serena jest w tych okolicach nowicjuszką - szybko jednak udowadnia, że potrafi dorównać każdemu mężczyźnie: nadzoruje pracę drwali, poluje na grzechotniki, ratuje nawet życie mężowi.Kiedy jednak Serena się dowiaduje, że nigdy nie zajdzie w ciążę, postanawia zamordować nieślubnego syna George'a.


DAVID GIBBINS "MIECZ ATTYLI"

Data premiery: 17.02.2015 r.
Wydawnictwo: Rebis
Rok 439. Cesarstwo rzymskie staje w obliczu zagłady. Wandalska nawała w zdumiewającym tempie przetacza się przez Hiszpanię i północną Afrykę. Rzymianie tracą twierdzę w Kartaginie, a to może oznaczać kres ich panowania w basenie Morza Śródziemnego. Jednakże na wschodzie rodzi się nowe, nieporównywalnie większe zagrożenie: barbarzyńska potęga z azjatyckich stepów, plemię najokrutniejszych wojowników, gnanych żądzą podboju - armia Huna Attyli.


VICTORIA AVEYARD "CZERWONA KRÓLOWA"

Data premiery: 18.02.2015 r.
Wydawnictwo: Otwarte
– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. [...] A mimo to jest w tobie coś więcej.SARAH JIO "DOM NA JEZIORZE"

Data premiery: 18.02.2015 r.
Wydawnictwo: Między słowami
Ada jest zastępcą redaktora naczelnego w popularnym nowojorskim magazynie. Sukcesy w pracy przyćmiewa jednak osobista tragedia. Dwa lata temu kobieta straciła w wypadku ukochanego męża i córeczkę.
Uciekając przed bolesną codziennością, Ada postanawia zamieszkać na barce w Seattle. Tam niespodziewanie znajduje tajemniczą skrzynię i wpada na trop mrocznego sekretu sprzed lat.JAMES SCOTT "BEZ LITOŚCI"

Data premiery: 18.02.2015 r.
Wydawnictwo: WAB
Zbrodnia, tajemnica z przeszłości i odkupienie. Okrutna i przyprawiająca o dreszcz historia rozgrywa się na amerykańskiej prowincji, w surowym zimowym pejzażu. W domu na odludziu zostają zamordowani mężczyzna i jego troje dzieci. Z rzezi uchodzą cało jego żona i 12-letni syn. Przebaczenia nigdy nie będzie: matka i dziecko ruszają śladem trzech morderców...
JUDE DEVERAUX "PRAWDZIWA MIŁOŚĆ"

Data premiery: 25.02.2015 r.
Wydawnictwo: Black Publishing
Pewnego dnia Alix Madsen, świeżo upieczona absolwentka architektury, dowiaduje się, że daleka znajoma jej matki, Adelaide Kingsley, wymieniła ją w testamencie. Z jakiegoś powodu kobieta chciała, by Alix spędziła rok w jej domu na urokliwej wyspie Nantucket. Alix jest zaskoczona propozycją i nie zamierza z niej skorzystać. Niebawem jednak jej życie wywraca się do góry nogami – porzucona przez chłopaka, zmienia zdanie i wyjeżdża na wyspę. Tam czeka ją niespodzianka, tuż po zejściu z promu dostrzega swojego idola – sławnego architekta Jareda Montgomery’ego.


BEN ELTON "DWAJ BRACIA"

Data premiery: 27.02.2015 r.
Wydawnictwo: Zona Zero
Dopiero co urodziłam bliźnięta. Nie ma wody. Nie ma ogrzewania. Nie ma światła i nie ma jedzenia. Czy możemy przełożyć kwestię napletków chłopców na inny dzień? jest rok 1920, Berlin. Frieda Stengel, niemiecka Żydówka, rodzi Paulusa i Ottona. W Monachium – powstaje zbrodnicza NSDAP. Losy bliźniaków wydają się przesądzone. Jeden z chłopców trafia do szkoły kadr Wehrmachtu i SS, drugi walczy na froncie. W imię miłości do tej samej dziewczyny. Jeden kieruje się sercem, drugi – rozumem.


Chciałam wspomnieć o  jeszcze jednej książce, której nie uwzględniłam w zestawieniu, a mianowicie "Misja 100" autorstwa Kass Morgan. Jest to moim zdaniem jedna z ciekawszych premier lutego, jednak umieściłam już w moim podsumowaniu premier stycznia. Robiąc zestawienie książek do poprzedniego miesiąca "Misja 100" miała premierę styczniową (zgodnie z informacjami na stronie datapremiery.pl), jednak książka do księgarni wejdzie 04.02.2015 r. Przepraszam za pomyłkę i mam nadzieję, że w tej liście nie znajdziecie żadnych błędów.

Daty premier poszczególnych książek pochodzą ze strony datapremiery.pl.


Może Ci się również spodobać

6 komentarze

 1. Zupełnie nie potrafię odgadnąć do jakiego rodzaju literatury należy "Czerwona królowa". Powieść historyczna? Romans historyczny? Fantasy?
  Dziwny ten fragment i intrygujący.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety wydawnictwo w ramach opisu książki publikuje tylko taki fragment. Jednak trzeba mu przyznać, że jest intrygujący.
   Książka jest romansem fantasy i należy też do gatunku Young Adult.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. "Serena" i "Bez litości" brzmią ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że coś Cię zainteresowało :)

   Usuń
 3. Nigdzie nie mogę u Ciebie znaleźć, że w lutym ma miejsce premiera "Nie takiej dziewczyny" Leny Dunham. Z czego to wynika? Nie wydaje Ci się interesująca, że nie wyłapałaś takiej informacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam książkę, ale mnie jakoś nie zainteresowała. Nie chciałam wypisywać wszystkich premier, tylko wybrałam te, które moim zdaniem są najciekawsze.

   Usuń