Moja przygoda z książkami i wyzwaniem czytelniczym...

05. KSIĄŻKA, KTÓRA BĘDZIE DLA CIEBIE INSPIRACJĄ

czwartek, 26 lutego 2015 ,


Chciałabym dziś zaprezentować zestawienie książek, które pasują do kolejnego punktu mojego wyzwania czytelniczego "52 książki na 2015 rok". Dotyczy ono książek, które mogą stać się dla Was inspiracją. Starałam się zawrzeć w nim różne gatunki (powieści, poradniki i biografie), aby każdy znalazł coś ciekawego. Czy któraś z nich wyjątkowo Was zainteresowała?

O niektórych z książek wspominałam Wam już wcześniej. "Jedz, módl się, kochaj" czytałam już w zeszłym roku i pisałam o niej przy okazji podsumowania 2014 roku. Mam nadzieję, że niedługo w końcu uda mi się zamieścić recenzję. Natomiast o "Niezłomnym" wspomniałam przy okazji zestawienia książek wśród nominowanych do Oscarów 2015. Jest to pozycja, którą na pewno będę chciała kiedyś przeczytać.

Poniżej znajdziecie krótki opis każdej z moich propozycji. Wyjątkowo nie pisałam o innych punktach, które pasują do poszczególnych książek (biografie i poradniki ciężko mi było dopasować do innych kategorii).Nick Vujicic cierpi na fokomelię – rzadkie schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Jednak ten niezwykły młody człowiek pokonał niewyobrażalne ograniczenia wynikające z jego niepełnosprawności. Dziś prowadzi aktywne życie, podróżuje po całym świecie i występuje jako mówca motywacyjny, niosąc nadzieję i inspirację milionom ludzi.
"Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert "Steve Jobs""Niezłomny"
"Prawa sukcesu" Napoleon Hill
Dzisiaj poznasz pierwsze i drugie z szesnastu PRAW SUKCESU, będących rezultatem uważnej analizy życiowego dorobku ponad stu mężczyzn i kobiet, którzy osiągnęli niezwykły sukces w swoim życiu. Napoleon Hill, autor publikacji, poświęcił 25 lat życia na zbieranie, klasyfikowanie i organizowanie PRAW SUKCESU, opierając się na życiu i osiągnięciach takich ludzi jak: Henry Ford, Andrew Carnegie czy John D. Rockefeller
"Wolałbym żyć"

Volant

„Piąty poziom” jest o właściwych pytaniach. Nie o tym jak dobry jesteś, ale o tym jak dobry chcesz być. Jak zamiast uczenia się uwodzenia kobiet, stać się mężczyzną, który jest przez nie uwodzony. Jak zapomnieć o staraniu się, żeby być lepszym, a staniu się najlepszym. „Piąty poziom” jest o tym kim być. Jednym zdaniem, jest przewodnikiem pozwalającym kompleksowo zrewolucjonizować swój styl życia i wziąć tylko to co jest ci potrzebne.


Opisy książek oraz zdjęcia okładek pochodzą z portalu Lubimy Czytać.

Która książka wydaje się Wam najciekawsza? A może czytaliście jakąś inną, która była dla Was inspiracją.

Może Ci się również spodobać

4 komentarze

 1. Jestem ciekawa jak spodoba Ci się książka "Jedz, módl się, kochaj" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat "Jedz, módl się, kochaj" czytałam w zeszłym roku i bardzo mi się podobało. Może uda mi się kiedyś coś o niej więcej napisać :)

   Usuń
 2. Słyszałam wiele o "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń" i zdecydowanie chcę to przeczytać. No i do tego biografia Steva Jobsa. Długa lista TBR ;)
  Zapraszam do siebie,
  http://to-read-or-not-to-read.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie właśnie biografia Jobsa najbardziej interesuje :). Dziękuję za zaproszenie. Na pewno zajrzę :)

   Usuń